Jet İngilizce

Jet İngilizce Kitabının İçeriği Nedir?

 

Dil Bilgisi ve Zamanlar


'Başlangıç Seviyesi'nden, 'İleri Seviye'ye doğru giden bir anlatım tekniği ile işlenmiş "Dil Bilgisi" bölümü ile kendi seviyenize göre konuları işleyebilir ve İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Dil bilgisi bölümü, başlangıç seviyesinden C1 seviyesine kadar konuları kapsamaktadır.
 

İngilizcenin İpuçları

İngilizce dilini öğrenme sürecimiz boyunca bazı konuları, yapıları hatta kelimeleri sıklıkla karıştırır ya da hatalı kullanırız.

Bu bölümde sizler için İngilizcede sık kullanılan ve nüans farkları yüzünden birbirine sıklıkla karıştırdığımız kelimeleri ve yine sık kullanılan fakat bir türlü tam olarak anlaşılamayan yapıları en yalın şekliyle anlatmaya çalıştık.
 

Seviyelere Göre Alıştırmalar

Kitabımızın bu bölümünde sizler için hazırladığımız 300 Adet, CEFR (Avrupa Birliği Dil Standartları) seviyelerine göre hazırlanmış alıştırma sorularını bulabilirsiniz. 

Alıştırma soruları zorluk seviyesi artarak ilerlemektedir, soruların cevap anahtarlarını kitabınızın en arka sayfalarında bulabilirsiniz. 

Bu bölümlerdeki alıştırma sorularını belli zaman aralıklarında tekrar cevaplamanız, İngilizce seviyenizdeki ilerlemeyi görebilmeniz için yardımcı olacaktır.
 

Türkçe Okunuşlar

İngilizce konuşma pratiğinizi desteklemek amacıyla, kural sayılabilecek bazı "İngilizce Okunuş" tekniklerini kitabımızda bulabilirsiniz.


Türkçe Okunuşlu Günlük Diyaloglar

Bu bölümün amacı; İngilizce öğrenmekte olan ya da İngilizceyi öğrenmeye yeni başlamış kişilerin günlük konuşmalarda nasıl cümle kurabilecekleri ve bu cümleleri nasıl telaffuz edebilecekleri konusunda kendilerine yardımcı olmaktır.

Ayrıca İngilizceyi gramer olarak bildiği halde bir yabancıyla konuşurken zorluk çeken kişilerin, bu bölümde yer alan cümleleri dikkatlice incelemeleri faydalı olacaktır.
 

Görsel Çağırışımlı İngilizce Deyimler

İngilizce deyimler ve atasözleri İngilizcenin önemli bir parçasıdır. Yazılı dilde ve konuşma dilinde her zaman ortaya çıkarlar. 

Deyimler kendi başlarına bir anlama sahip olmadıklarından, her deyimin anlamı ve kullanımı hakkında bilgi edinmeniz gerekir. 

Kitabımızın bu bölümünde İngilizce dilinde en yaygın, en çok kullanılan deyimlere, görsel çağrışımlarla birlikte yer verilmiştir.
 

Örnek Cümleli Phrasel Verbs Sözlüğü

"Phrasal verb"ler İngilizcede, özellikle de günlük konuşma dilinde sıkça kullanıldığı için bu kalıpları öğrenmeniz, İngilizcenizi geliştirebilmeniz adına son derece önemlidir. 

Kitabımızda örnek cümleler içinde kullanılmış "Phrasal Verbs" sözlüğümüze erişebilirsiniz.
 

Türkçe Okunuşlu 2500 Kelimelik Sözlük

İngilizce öğrenirken en çok ihtiyaç duyacağınız unsurlardan biri tartışmasız kelime bilginizdir. Kitabımızın bu bölümünde İngilizcede en yaygın kullanılan 2500 kelimeyi Türkçe okunuşları ile birlikte bulabilirsiniz.

Sözlük kısmından önce, internette yazışırken kullanılan İngilizce kısaltmalara yer verilmiştir, artık yabancı bir arkadaşınızla yazışırken aslında ne demek istediğini daha kolay anlayabilrisiniz :)
Yükleniyor...