Hafıza Teknikleri

75 günde 7500 kelimeyi hızlı ve etkili bir şekilde öğreneceğiniz bir sistem olan bu kitapla hafızanızın sihirli gücüne ulaşacaksınız.

Benzeşim ve hayali görselleştirme teknikleriyle ingilizce kelimeleri kolayca öğrenecek, bilgileri hafızanızda depolayacaksınız.

Örnek Kelime İncelemesi:

Abandon: Terk etmek

Hafıza Tekniği: Topa çok abandığı halde kaleci kalesini terk etmedi.

1- Abandon - Abandın (Yazım ve Ses Benzeşim Yöntemi)
2- Abandığı halde kaleci ne yapmadı? Kalesini terk etmedi.
3- Hayalinizde topa çok abandığı halde kalesini terk etmeyen kaleciyi canlandırdınız. (Hayali görselleştirme yöntemi)
Sonuç: Abandon: Terk etmek

Bu kitap, tüm öğrenciler ve İngilizce tutkunları için hazırlanmış olup eğitim hayatınızın her aşamasında (YDS, KPSS, LYS-5, TOEFL vb. sınavlarda) İngilizce kelimelere ihtiyaç duyacağınız her anda yanınızda olacak pratik bir sözlüktür.
A'dan Z'ye 3 set kitap, 768 sayfa olarak tek kitapta toplanmıştır.
Kitap boyunca kelimeler arasında ses ve yazım benzerliği yöntemi kullanılmıştır.

"Hafıza Teknikleri ile İngilizce Kelimeler" ezberlemekte zorluk çekebileceğiniz İngilizce kelimeleri Görsel Çağrışımlar ve Ses Benzeşim tekniklerini kullanarak hafızanızda kalıcı şekilde yer etmesini sağlayacak yöntemler ile İngilizce kelime bilginizi arttırmayı hedefleyen bir kitaptır.
Kitap toplam 768 sayfa ve 7500 İngilizce kelimeden oluşmaktadır. Her bir kelimenin Türkçe okunuşu ve yine her bir kelime için bir hafıza tekniği mevcuttur.
Bazı kelimeler için hafıza tekniği için görseller kullanılmış iken çoğu kelime için okunuş(ses) benzeşim tekniği kullanılmıştır.
Örneğin : Scar : Yara İzi - Hafıza Tekniği : Sivilceni sıkarsan yüzünde yara izi kalır.

Yükleniyor...